0717-2PW15
Inalways
Valoración
Twin Fused IEC Connector EN60320 C14 with 5 x 20 Fuseholder / Snap in Fitting, 10A 250Vac / 1.5mm Panel Thickness / RoHS / 0717-2PW15.
Descuentos por volumen
Cantidad Precio unitario Usted ahorra
Cantidad
2611 Artículos
  Delivery policy
(edit with the Customer Reassurance module)
  Return policy
Descripción
High quality twin fused C14 IEC connector from leading manufacturer Inalways to fit the standard 27.9mm x 31.4mm panel cut out. This version features 6.3mm quick connect termination. We can supply other terminations on request. European rating is 10A 250V AC and 15A 125Vac US rating to suit most standard applications. Manufactured from UL 94V-0 thermoplastic for safety. Carries ENEC (European) and UL (American) approvals and complies with RoHS.
Detalles del producto
Inalways
0717-2PW15
2611 Artículos
Nuevo
Ficha técnica
Colour
Black
Fixing
Snap In
Termination
6.3mm QC Terminals
Flame Retardancy
UL94 V0 (Higher)
Reseñas
No hay reseñas de clientes en este momento.
Escriba su propia reseña
Fused (x2) Socket C14 Inlet
Fused (x2) Socket C14 Inlet
Escriba su propia reseña
16 otros productos en la misma categoría:
Referencia: CW2A-10A-T(1F)
Marca: Canny Well
EMI Fused Inlet Filter - 10A